
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 3 % |
| Length | 2.92 mm |
| Width | 1.3 mm |
| Max Operating Temperature | 70 °C |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Number of Pins | 3 |
| Temperature Coefficient | 150 ppm/°C |
| Height | 1.22 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Output Current | 20 mA |
| Output Voltage | 2.5 V |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Output Current | 20 mA |
| Number of Channels | 1 |
| Max Input Voltage | 2.5 V |
| Reference Type | Fixed, Shunt |
| Max Output Voltage | 2.5 V |
| Reference Voltage | 2.5 V |
| Initial Accuracy | 3 % |
| Shunt Current | 20 mA |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1395
Distributors
pcbx
Unit Price$0.67651
Ext.Price$0.67651
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.67651 | $0.67651 |
| 10 | $0.55690 | $5.56900 |
| 25 | $0.51499 | $12.87475 |
| 50 | $0.47623 | $23.81150 |
| 100 | $0.44038 | $44.03800 |
| 300 | $0.39610 | $118.83000 |
| 500 | $0.35628 | $178.14000 |
| 1000 | $0.33795 | $337.95000 |
